FSN-61.1AB-30
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FSN-61.1AB-30
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Description
CABLE FLXSTRP 30POS 1.91MM 1.1"
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated AC :
200V
Number of Conductors :
30
Current Rating :
2A
Number of Pins :
30
Min Operating Temperature :
-40°C
ELV :
Compliant
Pitch :
1.9mm
Max Operating Temperature :
-125°C