FSB-100-324
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FSB-100-324
Manufacturer
Cosel
Description
FSB SERIES EMI FILTER
Stock
3
In Stock :
3
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Power Line Filter Modules
Series :
FSB
Packaging :
Box
Factory Lead Time :
6 Weeks
Filter Type :
Three Phase (Delta)
Frequency - Operating :
50/60Hz
Approval Agency :
cURus, VDE
Termination Style :
Terminal Block
Mounting Type :
Chassis Mount
Configuration :
Two Stage
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Current :
100A
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated AC :
500V
Datasheets
FSB-100-324
Cosel FSB-100-324
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH