FRC2512JT130R
Mfr.Part #
FRC2512JT130R
Description
RES, FUSING, 2512, 130 OHM, 5%,
Power (Watts) :
1W
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Mounting Style :
PCB Mount
Size / Dimension :
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Resistance :
130 Ohms
Thick Film
Product Type :
Thick Film Resistors
Subcategory :
Resistors
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Technology :
Datasheets
FRC2512JT130R
Stackpole Electronics, Inc. FRC2512JT130R
FRC Series, Thick Film, 130 Ohms, 1W, ±5%, -55°C ~ 155°C