FR9TC77B001M016
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FR9TC77B001M016
Manufacturer
Panduit Corporation
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIBER OPTIC CABLE ASSEMBLY
Manufacturer :
Panduit Corporation
Product Category :
Fiber Optic Cables
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
0.028 (0.70mm)
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Features :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Series :
RN73R
Resistance :
124 Ohms
Composition :
Thin Film
Base Product Number :
RN73R2B
Product Status :
Active
Datasheets
FR9TC77B001M016
RN73R 1206 3216Metric AEC-Q200 Fiber Optic Cable -55C-155C 124Ohms