FPD050BE10136BH1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FPD050BE10136BH1
Manufacturer
Vishay
Description
CAP CER 100PF 5KV R42
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
R42
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Factory Lead Time :
17 Weeks
Series :
FPD
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
100pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
FPD050BE10136BH1
Vishay FPD050BE10136BH1
FPD 100pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±10% R42