FP1008L1-R100-R
Mfr.Part #
FP1008L1-R100-R
Description
FIXED IND 100NH 65A 0.17MOHM SMD
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Factory Lead Time :
14 Weeks
Current - Saturation :
63A
Current Rating (Amps) :
65A
Inductance :
100nH
DC Resistance (DCR) :
0.17mOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.378Lx0.252W 9.60mmx6.40mm
Series :
FP1008
Tolerance :
±10%
Datasheets
FP1008L1-R100-R
Eaton-Electronics Division FP1008L1-R100-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD