FO7PSCBE150.0-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FO7PSCBE150.0-T1
Manufacturer
Fox Electronics
Description
OSC XO 150MHZ 3.3V PECL
Manufacturer :
Fox Electronics
Product Category :
Oscillators
Maximum Operating Temperature (°C) :
70
Minimum Operating Supply Voltage (V) :
2.97
Maximum Symmetry (%) :
55
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output Level :
LVPECL
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e4
Frequency Stability (ppm) :
±50
Typical Operating Supply Voltage (V) :
3.3
Standard Frequency (MHz) :
150
Pin Count :
6
Operating Temperature :
-10 to 70 °C
Operating Supply Voltage :
2.5 V
Series :
Package Width :
5.15(Max)
ECCN (US) :
EAR99
Mounting :
Surface Mount
Minimum Operating Temperature (°C) :
-10
PCB changed :
6
Package :
Tape and Reel (TR)
Packaging :
Tape and Reel
Operating Frequency :
150 MHz
Frequency Stability :
50 PPM
Maximum Operating Supply Voltage (V) :
3.63
Product Status :
Active
Oscillator Type :
LVPECL
Standard Frequency :
150 MHz