FO7HSCAM10.0-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FO7HSCAM10.0-T1
Manufacturer
Fox Electronics
Description
OSC XO 10MHZ 3.3V HCMOS
Manufacturer :
Fox Electronics
Product Category :
Oscillators
Minimum Operating Supply Voltage (V) :
2.97
Typical Operating Supply Voltage (V) :
3.3
Load Capacitance (pF) :
15
Supplier Package :
SMD
HTS :
Operating Temperature :
-40 to 85 °C
Pin Count :
4
PCB changed :
4
Maximum Symmetry (%) :
55
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Standard Package Name :
SMD
Frequency Stability (ppm) :
±100
Standard Frequency :
10 MHz
Package Height :
1.5(Max)
Series :
ECCN (US) :
EAR99
Load Capacitance :
15 pF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Status :
Active
Minimum Operating Temperature (°C) :
-40
Package Width :
5.2(Max)
Package :
Tape and Reel (TR)
Output Level :
HCMOS
Type :
Crystal Oscillator
Packaging :
Tape and Reel
Maximum Operating Temperature (°C) :
85
Frequency Stability :
100 PPM
Mounting :
Surface Mount
Maximum Operating Supply Voltage (V) :
3.63
Operating Frequency :
10 MHz