FO3HAKAI24.5-T2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FO3HAKAI24.5-T2
Manufacturer
Fox Electronics
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
OSC XO 24.5MHZ 1.8V HCMOS
Manufacturer :
Fox Electronics
Product Category :
Oscillators
Failure Rate :
M (1%)
Package :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Metal Film
Product Status :
Active
Base Product Number :
RNC50
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Tolerance :
±1%
Series :
Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Reach Compliance Code :
Compliant
Supplier Device Package :
Axial
Oscillator Type :
HCMOS
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e4
Size / Dimension :
0.070 Dia x 0.150 L (1.78mm x 3.81mm)
Resistance :
22.1 kOhms