FN9830014
Mfr.Part #
FN9830014
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 98.3040MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
98.304MHz
Factory Lead Time :
15 Weeks
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Height :
1.8034mm
Max Supply Current :
55mA
Fall Time-Max :
3ns
Output :
CMOS
Function :
Enable/Disable
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Type :
XO (Standard)
Supply Voltage :
3.3V
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Packaging :
Bulk
Series :
SaRonix-eCera™ FN
Operating Frequency :
98.3MHz
Frequency Stability :
±50ppm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Supply :
3.3V