FN8330023
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FN8330023
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
XTAL OSC XO 83.3330MHZ CMOS
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Series :
SaRonix-eCera™ FN
Additional Feature :
STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
Frequency :
83.333MHz
Mounting Feature :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-20°C~70°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Supply :
3.3V
Supply Voltage :
3.3V
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
15 Weeks
Fall Time-Max :
3ns
Rise Time-Max :
3ns
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Output :
CMOS
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Operating Frequency :
83.3MHz