FN6660040
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FN6660040
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
CLOCK SAW OSCILLATOR SEAM7050 T&
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Type :
XO (Standard)
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Surface Mount :
yes
Output Load :
10 LS TTL, 15 pF
Additional Feature :
STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
Base Resonator :
Crystal
Supply Voltage :
3.3V
Fall Time-Max :
5ns
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.97V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.63V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
SaRonix-eCera™ FN
Operating Frequency :
66.6MHz