FN6400019
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FN6400019
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 64.0000MHZ CMOS SMD
Stock
997
In Stock :
997
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Mount :
Surface Mount
Frequency :
64MHz
Output :
CMOS
Series :
SaRonix-eCera™ FN
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
6 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Frequency :
64MHz
Max Supply Current :
40mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Height :
1.8034mm
Qualification Status :
Not Qualified
Type :
XO (Standard)
Frequency Stability :
±50ppm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Supply Voltage :
3.3V
Voltage - Supply :
3.3V
Number of Terminations :
4
Mounting Type :
Surface Mount
Base Resonator :
Crystal
Power Supplies :
3.3V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max) :
100μA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm