FN6250029
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FN6250029
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 62.5000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Function :
Enable/Disable
Height :
1.8034mm
Fall Time-Max :
5ns
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Supplies :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
3.3V
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
4
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Output :
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max) :
100μA
Frequency Stability :
±50ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage :
3.3V
Series :
SaRonix-eCera™ FN
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
15 Weeks
Rise Time-Max :
5ns
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
62.5MHz
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Max Supply Current :
40mA
Operating Frequency :
62.5MHz