FN5045-48-34
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FN5045-48-34
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
Description
LINE FILTER 48A CHASSIS MOUNT
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
Schaffner EMC, Inc.
Product Category :
Power Line Filter Modules
Max Current Rating :
48A
Configuration :
Single Stage
Packaging :
Box
Applications :
Regenerative Motor Drive
Operating Temperature :
-25°C~70°C
Mounting Type :
Chassis Mount
Factory Lead Time :
10 Weeks
Series :
FN 5045
Width :
320mm
Filter Type :
Three Phase (Delta)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated AC :
500V
Mount :
Chassis Mount
Length :
515mm
Termination Style :
Terminal Block
Termination :
Terminal Block
Approval Agency :
cURus
Published :
2015
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current Rating :
48A