FN5000138
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FN5000138
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Function :
Enable/Disable
Operating Frequency :
50MHz
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Supply :
3.3V
Height :
1.143mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Fall Time-Max :
7ns
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
SaRonix-eCera™ FN
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency Stability :
±50ppm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Base Resonator :
Crystal
Output :
LVCMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Supply Voltage :
3.3V
Rise Time-Max :
7ns
Type :
XO (Standard)
Max Supply Current :
20mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Frequency :
50MHz