FN258P-75-34
Mfr.Part #
FN258P-75-34
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
Description
LINE FILTER 75A CHASSIS MOUNT
Stock
10
In Stock :
10
Manufacturer :
Schaffner EMC, Inc.
Product Category :
Power Line Filter Modules
Height :
220mm
Published :
2008
Filter Type :
Three Phase (Delta)
Packaging :
Tray
Applications :
Inverters, Power Drive Systems
Max Current Rating :
75A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination Style :
Terminal Block
Frequency :
60Hz
Mount :
Chassis, Chassis Mount, Flanges
Radiation Hardening :
No
Series :
FN 258
Termination :
Terminal Block
Depth :
80mm
Approval Agency :
CSA, ENEC, UR
Voltage - Rated AC :
277V
Frequency - Operating :
DC~60Hz
Pbfree Code :
yes
Max Voltage Rating (AC) :
480V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Length :
329mm
Ratings :
IP20
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-25°C~100°C
High Pot :
2650 V
Leakage Current (Max) :
3.5mA