FN2500167
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FN2500167
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
25MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Supply :
1.8V
Rise Time-Max :
7ns
Load Capacitance :
15pF
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.061 1.55mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Supply Voltage :
3.3V
Function :
Enable/Disable
Fall Time-Max :
7ns
Type :
XO (Standard)
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Current - Supply (Max) :
4mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Frequency :
25MHz
Base Resonator :
Crystal
Series :
SaRonix-eCera™ FN
Output :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Operating Supply Voltage :
3.3V