FN2500155
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FN2500155
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Voltage - Supply :
2.5V
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Height :
1.8034mm
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
15 Weeks
Base Resonator :
Crystal
Type :
XO (Standard)
Max Supply Current :
15mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Function :
Enable/Disable
Supply Voltage :
3.3V
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Rise Time-Max :
7ns
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Supplies :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
4
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
25MHz
Fall Time-Max :
7ns
Operating Frequency :
25MHz
Frequency Stability :
±25ppm