FN2070M-25-08
Mfr.Part #
FN2070M-25-08
Description
LINE FILTER 110/250VAC 25A CHASS
Stock
11
In Stock :
11
Voltage - Rated DC :
250V
Series :
FN 2070
Configuration :
Two Stage
Packaging :
Box
Reach Compliance Code :
Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Frequency - Operating :
DC~400Hz
Current :
25A
Inductance :
2mH
Operating Temperature :
-25°C~100°C
Approval Agency :
CSA, ENEC, UR
Datasheets
FN2070M-25-08
Schaffner EMC, Inc. FN2070M-25-08
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
    LINE FILTER 250VAC 3A TH