FN1940024
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FN1940024
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
CLOCK SAW OSCILLATOR SEAM7050 T&
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
RoHS Status :
RoHS Compliant
Rise Time-Max :
7ns
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.63V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.97V
Type :
XO (Standard)
Additional Feature :
STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
Base Resonator :
Crystal
Operating Frequency :
19.4MHz
Supply Voltage :
3.3V
Series :
SaRonix-eCera™ FN
Factory Lead Time :
15 Weeks
Fall Time-Max :
7ns
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Output Load :
10 LS TTL, 15 pF