FN1660005
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FN1660005
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 16.6000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
SaRonix-eCera™ FN
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Pbfree Code :
yes
Frequency :
16.6MHz
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Fall Time-Max :
7ns
Base Resonator :
Crystal
Frequency Stability :
±50ppm
Packaging :
Bulk
Mount :
Surface Mount
Operating Frequency :
16.6MHz
Max Supply Current :
15mA
Voltage - Supply :
3.3V
Supply Voltage :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Output :
CMOS
Rise Time-Max :
7ns
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Height :
1.8034mm