FN0500019
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FN0500019
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
XTAL OSC XO 5.0000MHZ CMOS
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
XO (Standard)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Frequency :
5MHz
Additional Feature :
STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Fall Time-Max :
7ns
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency :
5MHz
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Mounting Feature :
Surface Mount
Series :
SaRonix-eCera™ FN
Rise Time-Max :
7ns
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Output :
CMOS
Supply Voltage :
3.3V