FMP3WSJT-73-270R
Mfr.Part #
FMP3WSJT-73-270R
Description
RES 270 OHM 5% 3W AXIAL
Resistance :
270Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
3W
Datasheets
FMP3WSJT-73-270R
YAGEO FMP3WSJT-73-270R
270Ohm, 3W, Metal Film,