FMP300JT-73-430K
Mfr.Part #
FMP300JT-73-430K
Description
RES 430K OHM 5% 3W AXIAL
Resistance :
430kOhm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
FMP300JT-73-430K
YAGEO FMP300JT-73-430K
430kOhm, 3W, Metal Film,