FMP300JT-52-150K
Mfr.Part #
FMP300JT-52-150K
Description
RES 150K OHM 5% 3W AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
150kOhm
Datasheets
FMP300JT-52-150K
YAGEO FMP300JT-52-150K
150kOhm, 3W, Metal Film,