FMP300JT-52-13R
Mfr.Part #
FMP300JT-52-13R
Description
RES 13 OHM 5% 3W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
3W
Resistance :
13Ohm
Datasheets
FMP300JT-52-13R
YAGEO FMP300JT-52-13R
13Ohm, 3W, Metal Film,