FMP300JR-73-430K
Mfr.Part #
FMP300JR-73-430K
Description
RES 430K OHM 5% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
430kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Metal Film
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
FMP300JR-73-430K
YAGEO FMP300JR-73-430K
430kOhm, 3W, Metal Film,