FMP300JR-73-22K
Mfr.Part #
FMP300JR-73-22K
Description
RES 22K OHM 5% 3W AXIAL
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
750V
Packing Method :
TR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Metal Film
Lead Diameter :
0.8 mm
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
3W
Resistance :
22kOhm
Series :
FMP
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±5%
Construction :
Cylindrical
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Lead Length :
33mm
Datasheets
FMP300JR-73-22K
YAGEO FMP300JR-73-22K
FIXED RESISTOR, 22kOhm, Metal Film,