FMP300FTF73-4K53
Mfr.Part #
FMP300FTF73-4K53
Description
RES 4.53K OHM 1% 3W AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
4.53kOhm
Datasheets
FMP300FTF73-4K53
YAGEO FMP300FTF73-4K53
4.53kOhm, 3W, Metal Film,