FMP300FTF73-357K
Mfr.Part #
FMP300FTF73-357K
Description
RES 357K OHM 1% 3W AXIAL
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
357kOhm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
FMP300FTF73-357K
YAGEO FMP300FTF73-357K
357kOhm, 3W, Metal Film,