FMP300FTE73-62K
Mfr.Part #
FMP300FTE73-62K
Description
RES 62K OHM 1% 3W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
62kOhm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
FMP300FTE73-62K
YAGEO FMP300FTE73-62K
62kOhm, 3W, Metal Film,