FMP300FTE73-3K9
Mfr.Part #
FMP300FTE73-3K9
Description
RES 3.9K OHM 1% 3W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
3.9kohm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP300FTE73-3K9
YAGEO FMP300FTE73-3K9
3.9kOhm, 3W, Metal Film,