FMP300FTE73-3K6
Mfr.Part #
FMP300FTE73-3K6
Description
RES 3.6K OHM 1% 3W AXIAL
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Resistance :
3.6kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
3W
Datasheets
FMP300FTE73-3K6
YAGEO FMP300FTE73-3K6
3.6kOhm, 3W, Metal Film,