FMP300FTE73-1K58
Mfr.Part #
FMP300FTE73-1K58
Description
RES 1.58K OHM 1% 3W AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±1%
Resistance :
1.58kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
FMP300FTE73-1K58
YAGEO FMP300FTE73-1K58
1.58kOhm, 3W, Metal Film,