FMP300FTE73-1K05
Mfr.Part #
FMP300FTE73-1K05
Description
RES 1.05K OHM 1% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
3W
Resistance :
1.05kohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
FMP300FTE73-1K05
YAGEO FMP300FTE73-1K05
1.05kOhm, 3W, Metal Film,