FMP300FRF73-287K
Mfr.Part #
FMP300FRF73-287K
Description
RES 287K OHM 1% 3W AXIAL
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
287kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
FMP300FRF73-287K
YAGEO FMP300FRF73-287K
287kOhm, 3W, Metal Film,