FMP300FRF73-1K8
Mfr.Part #
FMP300FRF73-1K8
Description
RES 1.8K OHM 1% 3W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
1.8kOhm
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
FMP300FRF73-1K8
YAGEO FMP300FRF73-1K8
1.8kOhm, 3W, Metal Film,