FMP300FRF73-18R7
Mfr.Part #
FMP300FRF73-18R7
Description
RES 18.7 OHM 1% 3W AXIAL
Resistance :
18.7Ohm
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
FMP300FRF73-18R7
YAGEO FMP300FRF73-18R7
18.7Ohm, 3W, Metal Film,