FMP300FRF73-107R
Mfr.Part #
FMP300FRF73-107R
Description
RES 107 OHM 1% 3W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Resistance :
107Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
FMP300FRF73-107R
YAGEO FMP300FRF73-107R
107Ohm, 3W, Metal Film,