FMP300FBF73-63R4
Mfr.Part #
FMP300FBF73-63R4
Description
RES 63.4 OHM 1% 3W AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
63.4Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
3W
Packaging :
Bulk
Datasheets
FMP300FBF73-63R4
YAGEO FMP300FBF73-63R4
63.4Ohm, 3W, Metal Film,