FMP200JT-52-220R
Mfr.Part #
FMP200JT-52-220R
Description
RES 220 OHM 5% 2W AXIAL
Not Applicable
Published :
Package / Case :
Axial
Diameter :
3.9mm
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
220Ohm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Contact Plating :
Tin
Feature :
Flame Proof, Safety
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
2W
Datasheets
FMP200JT-52-220R
YAGEO FMP200JT-52-220R
Through Hole 220Ohm, Metal Film,