FMP200JR-52-910K
Mfr.Part #
FMP200JR-52-910K
Description
RES 910K OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
910kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
FMP200JR-52-910K
YAGEO FMP200JR-52-910K
910kOhm, 2W, Metal Film,