FMP200JR-52-3K3
Mfr.Part #
FMP200JR-52-3K3
Description
RES 3.3K OHM 5% 2W AXIAL
Resistance :
3.3kOhm
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
2W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Diameter :
0.55 mm
Packing Method :
TR
Tolerance :
±5%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Package / Case :
Axial
Max Power Dissipation :
2W
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
500V
Construction :
Cylindrical
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP200JR-52-3K3
YAGEO FMP200JR-52-3K3
FIXED RESISTOR, 3.3kOhm, Metal Film,