FMP200FRF52-825R
Mfr.Part #
FMP200FRF52-825R
Description
RES 825 OHM 1% 2W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Power (Watts) :
2W
Resistance :
825Ohm
Datasheets
FMP200FRF52-825R
YAGEO FMP200FRF52-825R
825Ohm, 2W, Metal Film,