FMP200FRF52-1K24
Mfr.Part #
FMP200FRF52-1K24
Description
RES 1.24K OHM 1% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Resistance :
1.24kOhm
Power (Watts) :
2W
Datasheets
FMP200FRF52-1K24
YAGEO FMP200FRF52-1K24
1.24kOhm, 2W, Metal Film,