FMP200FRE52-107R
Mfr.Part #
FMP200FRE52-107R
Description
RES 107 OHM 1% 2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
107Ohm
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
FMP200FRE52-107R
YAGEO FMP200FRE52-107R
107Ohm, 2W, Metal Film,