FMP200FBE52-26R1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FMP200FBE52-26R1
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 26.1 OHM 1% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Flame Proof, Safety
Resistance :
26.1Ohm
Package / Case :
Axial
Series :
FMP
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
2W
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Composition :
Metal Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
FMP200FBE52-26R1
YAGEO FMP200FBE52-26R1
26.1Ohm, 2W, Metal Film,