FMP100JT-52-560R
Mfr.Part #
FMP100JT-52-560R
Description
RES 560 OHM 5% 1W AXIAL
Axial
Mount :
Through Hole
Feature :
Flame Proof, Safety
Diameter :
2.4mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1W
Resistance :
560Ohm
Number of Terminations :
2
Published :
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±5%
Composition :
Metal Film
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
FMP100JT-52-560R
YAGEO FMP100JT-52-560R
Through Hole 560Ohm, Metal Film,