FMP100FRF52-523R
Mfr.Part #
FMP100FRF52-523R
Description
RES 523 OHM 1% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
523Ohm
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
FMP100FRF52-523R
YAGEO FMP100FRF52-523R
523Ohm, 1W, Metal Film,